• Mobisux
  • Domov
  • RSS
  • Dodaj med priljubljene
Naslovnica » Forum » Družba » Življenjski slog » pleskanje stropa
Stran 1 od 1 1
Možnosti teme
#1447172 - 26.11.04 01:50 pleskanje stropa
fantom20 Offline
zanesenjak

Registriran od: 12.12.01
Sporočila: 294
Nameravam prepleskati stro ene manjse sobe (16 kvadratov) pa ker ji hisa v kateri se nahaja ze malo starejsa (nikakor pa ne stara) sem opazil take zelo miniaturne razpoke - nikakor ne mores nohta recimo notri vtaknit, vidi se jih pa sele na blizu.
Zdej me zanima a je treba pred pleskanjem to kaj popravit ali bo dosti, da gre samo nanos barve cez in se potem ne bo vec poznalo?
Se to> s cim pleskati strop, da bo najmanj packarije? A razni fascil painterji, ki so jih vcasih par let vsak dan na top shopu reklamirali res delujejo ali je stari dobri macek se vedno tapravo orodje?

LP
f.

Na vrh
#1447173 - 26.11.04 08:54 Re: pleskanje stropa [Re: fantom20]
suprflaj Offline
ekspertinja

Registriran od: 29.06.04
Sporočila: 1602
Prvo premazi strop z akril emulzijo.

Na vrh
#1447174 - 26.11.04 08:55 Re: pleskanje stropa [Re: fantom20]
IAmLost Offline
pristašinja

Registriran od: 07.03.01
Sporočila: 528
stari dobri maček
vzami krznenega, se splača, sicer je dražji (okrog 2,5k) samo je pa 7x lažje barvat in lepše in enakomerjena.
Najprej ga zmočiš z vodo, potem fino ožameš. nato pa lepo v jup... in voila, lep nov strop
kar se pa razpok tiče, pa ne vem če je pametno sedaj zadevo sanirat- če h pokitat, moraš razširit razpoke, kar ni v tvojem interesu, če greš čez z izravnalno maso- dodaten strošek, ne veš če ne bodo razpoke spet kmalu tam. pri meni v bloku so se pojavile na istem mestu dva meseca po tem, ko je bila cela stena obdelana z izravnalno maso na novo. stare hiše oz. bloki pač. dve plasti barve bosta prekrili, do prvega manjšega gibanja hiše
ni pa to nič drastičnega, huje je, če ti celi kosi stene ali stropa dol padajo

Na vrh
#1447175 - 26.11.04 11:53 Re: pleskanje stropa [Re: IAmLost]
fantom20 Offline
zanesenjak

Hvala, tudi sam mislim, da bi bilo neka saniranje na tej stopnji najbrz se nepotrebno. Sem se pa poznaimal in se za tiste hude razpoke, ob res starih hisah sedaj dobije neke posebne "tapete", ki se jih najprej nalima cez strope in stene nato pa pobarva in baje razpok ne bo vec...
Sem sel ap sedaj malo gledat po stanovanju in je ta soba edina ki ima razpoke, vse ostalo je OK, ampak je gor tudi novejsa barva (pa vseeno stara kakih 7 let...)
Hvala obema!

f.

Na vrh
#1447176 - 26.11.04 11:58 Re: pleskanje stropa [Re: fantom20]
fantom20 Offline
zanesenjak

Aja se to, ima morda kdo izkusnje po koliko casa po pleskanju se lahko v taki sobi spi? Se pravi, da je popleskan samo strop in da ni vec neprijetnega vonja po barvi v sobi. Sedaj ko centralna dela bi najbrz moralo bit precej hitro suho kaj?

f.

Na vrh
#1447177 - 26.11.04 12:48 Re: pleskanje stropa [Re: fantom20]
slartibartfast Offline
odvisnica

Sporočila: 6523
vsak AB strop ima na spodnji strani mikro razpoke. Te so nekaj povsem normalnega saj beton na spodnjem delu kjer je v nategu čisto nič ne nosi.

Na vrh
#1447178 - 26.11.04 13:04 Re: pleskanje stropa [Re: slartibartfast]
Grikos Offline
stara sablja

Registriran od: 27.06.01
Sporočila: 724
Če pa ga zadeva tolk moti pa lahko vse skupaj našpana s kakimi Sika trakovi - reševalci karier vseh slabih(površnih) statikov
Na vrh
#1447179 - 26.11.04 13:50 Re: pleskanje stropa [Re: fantom20]
Kupec Offline
ekspert

Sporočila: 1996
Suho bo hitro, če so zidovi topli (izolirani) in boš prostor večkrat dobro prezračil. Topli radiatorji niso še prav nobena garancija za to, da se bo stvar hitro sušila. Z njimi le segrevaš zrak, ki potem pač 'popije' več vlage. Ko pa je 'napit', ga moraš zamenjati (prezračiti), sicer boš imel notri le polno toplega vlažnega zraka, ki ni več sposoben sprejeti vlage. Ko prezračiš, spustiš notri mrzel a zelo suh zrak, ki s segrevanjem spet dobi možnost velikega sprejemanja vodne pare (vlage) oziroma sušenja tvoje barve.
Na vrh
#1447180 - 26.11.04 15:27 Re: pleskanje stropa [Re: fantom20]
coolphones Offline
zanesenjakinja

Sporočila: 339
predvsem se prepričaj, s čim je bilo barvano dosedaj (apno, jupol,X,Y) če so razpoke posledica apnenega beleža, ki se lušči, potem je dobro star omet odstraniti (špohtel, šmirgel ipd) VENDAR ČE SE NE LUŠČI NIKAR NE ODSTRANJUJ, ker boš imel težave s kitanjem če tega nisi vešč!!!

kar se tiče tapet za pod belež (bauhaus, obi...) so primerne predvsem za po knaufu, da nimaš čisto gladkih površin (se bolj opazijo neravnine, valovi, opazi se če poči spoj med ploščami)
predvsem se to dosti uporablja v nemčiji, imajo mnogo "vzorcev"

uglavnem dobrega mačka (ne kakšnih čudežnih topshop varjant!!!), pa tisti tanov jupol, če maš kaj vlage

pobeli dopoldan, še enkrat čez par ur, prezrači in zvečer kar v sobo

LP

Na vrh
#1447181 - 27.11.04 00:08 Re: pleskanje stropa [Re: coolphones]
fantom20 Offline
zanesenjak

Akcija uspela
Barval z jupolom, razpok se ze po 1. nanosu barve ni vec videlo, zascitil sem pa vse po tleh in po omara z eno fajn folijo za 200 sit / 20m^2 tako da imam sedaj ze vse pospravljeno cisto, barva je suha in nic vec ne smrdi, luster je pa namontiran nazaj na strop Macka sem imel enga za 2000sit iz ovcjega krzna, pa najprej se mi ni zdelo da gre glih gladko, samo pri 2. nanosu barve je pa steklo!
Mi je bilo kar zabavno, cel cas sem poslusal Gunse vmes sem pa pojedel en taprav delavski sendvic s posebno salamo in jogurtom Pasalo kot ze dolgo ne
Me je tako potegnilo notri, da bom najbrz v prihodnosti pobarval se dve sobi, s tistim bo pa malo vec dela, ker je treba se stene pobarvat in to z razlicno barvo kot strop.

hvala vsem!
lp
f.

Na vrh
#3209816 - 27.12.11 15:47 Re: pleskanje stropa [Re: fantom20]
jernej622637 Offline
neznanec

Registriran od: 27.12.11
Sporočila: 1
Jaz se tudi pripravljam pleskati in sem na spletu izbrskal ta genijalen blog pleskanje . Razen ogromno nasvetov pa je fajn opcija za primerjanje cen slikopleskarjev... res cool \:\)

lp
Jernej

Na vrh
Stran 1 od 1 1

Moderator:  Anonimnez 
Skoči na: